Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi - Bieszczady, nocleg i okolice

Noclegi w Bieszczadach

Baza noclegowa Bieszczad obejmuje kilka miejscowości na terenie województwa podkarpackiego, które szczególnie rozwijają się pod względem turystycznym. Należą do nich m. in. Polańczyk, Komańcza, Cisna, Wetlina, Solina, Ustrzyki Dolne, Uherce Mineralne i Wołkowyja. Najwięcej turystów gotowa jest przyjąć baza noclegowa Polańczyka, z uwagi nie tylko na wczasowy, lecz także uzdrowiskowy charakter miejscowości (Polańczyk-Zdrój). Z atrakcji wodnych nad zalewem można korzystać wybierając nocleg w Solinie. Na oferty noclegowe tych miejscowości składają się w większości domki letniskowe, agroturystyki i kwatery prywatne, które w związku z położeniem nad jeziorem, przyjmują corocznie mnóstwo wczasowiczów (uprawia się tu sporty wodne, żeglarstwo, wędkarstwo, wycieczki piesze i rowerowe). Turystom preferującym aktywny wypoczynek na górskich szlakach jako bazę noclegową poleca się wybór miejscowości Wołkowyja (na trasie Małej Pętli Bieszczadzkiej). Oprócz możliwości rekreacyjnych nad jeziorem, wyznaczono tu kilka szlaków pieszych i rowerowych (na Krysową – 840 m n.p.m., do Połoniny Wetlińskiej, R61- Greenway Karpaty Wschodnie oraz Zielony rower 3A Solina). Malownicza sceneria Bieszczad przyciąga turystów także zimą. Noclegi w Wetlinie zapewnią bliskość najpiękniejszych górskich szlaków (na Połoninę Caryńską, Wetlińską, Małą i Wielką Rawkę), a kwatery w Ustrzykach Dolnych („zimowa stolica województwa”) to świetny wybór dla miłośników narciarstwa (2 stacje narciarskie – Gromadzyń i Laworta, 10 km tras biegowych). Z każdym rokiem, coraz więcej obiektów noclegowych w Bieszczadach wzbogaca swoją ofertę o możliwość skorzystania za skuterów śnieżnych oraz quadów. Urlop z dziećmi wymaga zawsze większej kreatywności, aby pociechy nie nudziły się w czasie wolnym. Pobyt w Ustrzykach Dolnych nie może odbyć się bez wizyty w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego (jedno z największych muzeów przyrodniczych w kraju), a gdy zdecydujemy się na nocleg w Uhercach Mineralnych – warto wybrać się na przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi (w kierunku Ustrzyk Dolnych lub Zagórza), aby podziwiać uroki Bieszczad na jednej z najpiękniejszych w Polsce tras kolejowych.

Najdalej na wschodzie Polski - Bieszczady

Bieszczady to obszar Karpat położony na terenie Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Polska część Bieszczadów znajduje się w rejonie Beskidów Wschodnich na południe od Beskidu Niskiego oraz Pogórza Przemyskiego. Bieszczady posiadają chętnie uczęszczane szlaki piesze oraz rowerowe znajdujące się także na terenach Parku Krajobrazowego Gór Słonnych oraz Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Najwyższe wzniesienie w Bieszczadach na terenie Polski to Tarnica (1346 m n.p.m.). Najpopularniejszym bieszczadzkim kurortem jest Polańczyk nad Jeziorem Solińskim, a obok niego Solina, Ustrzyki Dolne, Wetlina i Lesko. Na terenie Bieszczadów żyją w bukowych lasach rzadkie zwierzęta – wąż Eskulapa (największy wąż w Europie), niedźwiedzie, rysie, żbiki, żubry oraz koniki polskie.

Spacerem przez bieszczadzki Dziki Zachód

Najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi w Bieszczadach są Połonina Caryńska oraz Wetlińska. Atutem trasy na Połoninę Caryńską jest możliwość zejścia bezpośrednio w Ustrzykach Górnych. Na Połoninie Wetlińskiej znajduje się schronisko PTTK „Chatka”, z którego można podziwiać krajobraz Tatr oraz szczyty Karpat ukraińskich. Dojście do schroniska umożliwia trasa z Przełęczy Wyżnej lub z Berehów Górnych. Pozostałe szlaki rozpoczynają się w Wetlinie, Smereku, Jaworcu oraz Suchych Rzekach. Warto wybrać się także na najwyższy szczyt czyli Tarnicę od strony Wołosatego. Piękne widoki gwarantuje trasa na Połoninę Bukowego Berda. Rozpoczęciem szlaku jest trasa przy potoku Wołosatym. Wędrówka przez lasy zamienia się w wejście na połoninę porośniętą wysokimi trawami, z której podziwiać można jesienny krajobraz. Ostatni fragment szlaku na Bukowego Berda prowadzi wąską ścieżką, która kończy się na samym szczycie. Prosta trasa turystyczna prowadzi do Bacówki pod Honem. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu w Bieszczadach są wycieczki rowerowe. Rowerem można dostać się między innymi na Ukrainę dzięki transgranicznemu międzynarodowemu szlakowi Zielony Rower. Na trasie można podziwiać przydrożne kapliczki, drewnianą cerkiew oraz szybowisko, a także rezerwaty przyrody. Wyjątkowy zabytek stanowi zespół pałacowy w Olszanicy wybudowany na miejscu XVI-wiecznego dworu obronnego. Oprócz szlaków pieszych i rowerowych aktywny wypoczynek oferują także stadniny koni w ramach górskiej turystyki konnej. Zimą warto skorzystać z wyciągów oraz stacji narciarskich. W rejonie Bieszczad znajduje się miejscowość Polańczyk nad Jeziorem Solińskim. Miejscowość położona między bieszczadzkimi wzniesieniami oferuje atrakcje w postaci zapory solińskiej, pieszych szlaków, zwiedzania zabytków, uprawiania sportów wodnych oraz rejsu statkiem Białej Floty po Jeziorze Solińskim. Podczas rejsu można obserwować Zajęczą i Skalistą Wyspę, Zatokę Czarnego oraz zaporę wodną. Widok z zapory pozwala na obserwowanie zalewu, statków i żaglówek. Dla amatorów sportów wodnych polecane są spływy kajakowe na rzece San. Niebywałą atrakcją jest bieszczadzka kolej wąskotorowa, która kursuje na trasie Majdan - Przysłup - Balnica. Główna stacja znajduje się w Majdanie koło Cisnej. Podróż drewnianymi wagonikami trwa około dwie godziny i zapewnia podziwianie dzikiej przyrody. Dodatkową atrakcję po wcześniejszym ustaleniu stanowi wyreżyserowany napad sześciu konnych bandytów Bandy Krzycha. Kolejka działa także zimą. Teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego gwarantuje obecność lasów oraz doskonałych warunków do podziwiania przyrody. W miejscowości Muczne znajduje się zagroda żubrów, która oferuje bezpłatny wstęp i podziwianie tych zwierząt z drewnianych platform widokowych. Ważnym elementem zaplecza kulturowego są muzea: Młynarstwa i Wsi oraz Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, Historyczne w Sanoku czy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Knieja w Nowosiółkach.