Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kołobrzeg

Nocleg w Kołobrzegu

Na turystów czeka w Kołobrzegu ponad 600 obiektów noclegowych, z czego najwięcej (ponad połowę) stanowią kwatery prywatne i apartamenty, rozlokowane w całym mieście. Największe ich skupisko znajdziemy między Parkiem im. Jedności Narodowej a Parkami im. Stefan Żeromskiego i Aleksandra Fredry. W zaciszu Ekoparku Wschodniego, w oddaleniu od głównych części miasta, wokół ulicy Lwowskiej i Nowogródzkiej mieści się kilkanaście kwater i apartamentów. Tych ostatnich szukajmy w okolicy Latarni Morskiej –  tam jest ich najwięcej. Kołobrzeg to miasto, w którym znajduje się ponad 20 obiektów sanatoryjnych, położonych po prawej stronie brzegu Parsęty, będących jednymi z najdroższych miejsc noclegowych. Najtańsze noclegi w Kołobrzegu zaś najłatwiej znaleźć w okolicy ul. Wylotowej i Grzybowskiej. Sezon zaczyna się tu w maju – jeśli pogoda na to pozwala, na majówkę przyjeżdżają pierwsi turyści, których rzesze odwiedza miasto podczas wakacji, wyludniając ulice dopiero z końcem września. Kołobrzeg to przedostatni przystanek pociągów zmierzających na wybrzeże – na pewno będzie tłoczno, gdy latem będziemy chcieli się dostać do miasta koleją. Przemieszczanie się zaś po samej aglomeracji nie stanowi dla odwiedzających problemu – najdogodniejszym środkiem transportu są autobusy komunikacji miejskiej, z aż 144 przystankami, rozlokowanymi po całym mieście.

Informacje o Kołobrzegu

Największe polskie uzdrowisko z trzema kąpieliskami morskimi i dobrze rozbudowaną bazą noclegów, położone u ujścia rzeki Parsęty nad Bałtykiem, przy drodze krajowej nr 11, które w sezonie letnim odwiedza około 300 000 turystów, a rocznie nawet 1 000 000. Znajduje się na granicy dwóch makroregionów – Pobrzeża Szczecińskiego i Pobrzeża Koszalińskiego. Jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, istnieje od VIII wieku, kiedy rozkwit przeżywał tu handel solą. Dzięki solankom od XIX w. miasto posiada uzdrowisko. Miasto silnie zniszczone w czasie II wojny światowej – ciekawostką jest, że tutaj w czasie wojny została stoczona przez Wojsko Polskie największa bitwa uliczna. Kołobrzeg zlokalizowany jest ok. 42 km od Koszalina i 116 km od Świnoujścia.

Spacerem po molo i smoczą łodzią przez miasto, czyli letni Kołobrzeg

Klimat kołobrzeskiego kurortu najłatwiej odnaleźć w części uzdrowiskowej. Na brzegach Parsęty w porcie można zobaczyć zabytkowe galeony i okręty wojskowe. W pobliżu latarnia morska (z 1946 r.) – symbol miasta, a także promenada i zabytkowe molo – najdłuższe żelbetonowe molo w Polsce. Najstarsze budynki w mieście to gotycka Kolegiata i neogotycki ratusz miejski. W pobliżu także Muzeum Miasta Kołobrzeg, pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej czy zespół fortów z 1807 roku. Całkiem młoda jeszcze dzielnica miasta – Nowa Starówka – to jeden z najładniejszych kwartałów miasta wśród stylizowanych kamienic liczne sklepy, galerie i kawiarnie. Na spacer w Kołobrzegu znajdują się 3 szlaki turystyczne, w tym czerwony Szlak Solny o charakterze regionalnym. Jeśli planujemy noclegi w Kołobrzegu, wówczas poza zwiedzaniem miasta, możemy wyruszyć statkiem na duńską wyspę Bornholm (tylko od kwietnia do października). Kołobrzeg jest lokalnym ośrodkiem kulturalnym – na letnich scenach odbywa się wiele koncertów i festiwali, takich jak coroczny Interfolk, czyli Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. Od kilkunastu lat Kołobrzeg staje się również światową stolicą muzyki elektronicznej –  tysiące fanów uczestniczy w imprezie Sunrise Festival. Osoby aktywne z pewnością zainteresuje Międzynarodowy Bieg Zaślubin czy Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie.