Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rewa - oferta noclegu w Rewie i okolice

Noclegi w Rewie

Położenie miejscowości na Cyplu Rewskim przyciąga w to miejsce wczasowiczów na nocleg i sprzyja rozwijającej się tutaj turystyce. Potwierdza to ulokowanie obiektów noclegowych praktycznie w obrębie jednej ulicy – Morskiej – która ciągnie się równolegle do plaży. Przebiega ona przez całą Rewę, a od południa łączy się z miejscowością Mosty. Na obiekty noclegowe Rewy składają się w dużej mierze kwatery prywatne (34%), a także pokoje gościnne. Obiekty położone najdalej od plaży oddalone są od niej o ok. 1 km. To sprawia, że wybór noclegu nieco dalej od wybrzeża, wciąż pozwala na piesze przemieszczanie się w stronę letnich kąpielisk. Noclegi najbliżej cypla (ul. Rybacka, Sztormowa) są chętnie wybierane przez amatorów sportów wodnych i miłośników żeglarstwa i rejsów. Nie zabraknie tu także kilku komfortowych apartamentów z widokiem na Bałtyk. Tanie kwatery (dla studentów i przyjaciół) znajdziemy w zachodniej części Rewy (w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej z Koralową). Tutaj, w pobliżu przystani i molo, najchętniej wynajmuje się domki letniskowe, które są alternatywą dla noclegów w gwarnym Trójmieście.

Informacje o Rewie

Popularne letnisko położone na Mierzei Rewskiej z charakterystycznym cyplem, który oddziela Zalew Pucki od Zatoki Gdańskiej. Ten malowniczy pas brzegowy stwarza wymarzone warunki dla sportów wodnych (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing) oraz dla płetwonurków. Dodatkowe walory przyrodnicze stwarza usytuowanie w Pradolinie Kaszubskiej, która sąsiaduje z rezerwatem ptaków Mechelińskie Łąki. W Rewie, dawnej osadzie rybackiej, nadal żywe są tradycje morskie – na wybrzeżu czynne są dwie przystanie dla ludzi morza a na cyplu stworzono Aleję Zasłużonych Ludzi Morza z Krzyżem Morskim. Obecnie nadbałtycka miejscowość rozwija się jako ośrodek turystyczny, także dzięki położeniu – Rewa leży pomiędzy Gdynią (16 km) a Puckiem (20 km), w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 216.

Spacerując wgłąb morza

Rewa posiada dwa kąpieliska - kąpielisko Rewa Północ (o dł. 100 m, za cyplem w kierunku Pucka) i kąpielisko Rewa Południe (dł. 100 m, za cyplem w kierunku Gdyni). Rewskie plaże nie należą do zatłoczonych. U nasady mierzei zlokalizowana jest wioska żeglarska, która zapewnia wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz obozy wind i kitesurfingowe. W ofercie miejscowości znajdują się także rejsy łodziami wycieczkowymi po zakątkach Zatoki Puckiej. Wielbicieli historycznych zagadek zainteresuje podwodne cmentarzysko wraków pochodzących z II wojny światowej znajdujące się w okolicach tej miejscowości. Jednym z wraków jest Helena – żaglowiec zbudowany w 1872 roku przez niemieckiego szkutnika. Ciekawostką w Rewie jest Aleja Zasłużonych Ludzi Morza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Aleja znajduje się przy Krzyżu Morskim u nasady piaszczystego cypla zwanego szpyrkiem. Piaszczysty wał prowadzi na Półwysep Helski, a wykonane sztucznie przekopy pozwalają na swobodny przepływ większych jednostek. Obniżenie wód pozwala na wyłonienie się tzw. Mewiej Rewy ciągnącej się przez całą Zatokę Pucką, aż do Półwyspu Helskiego. Tutaj co roku organizowany jest Marsz Śledzia - wydarzenie przyciąga setki zaprawionych piechurów chcących spróbować spaceru po morskiej otchłani. Rewa sąsiaduje z terenami rezerwatu Mechelińskie Łąki. Jest to płaski, nizinny obszar będący siedliskiem ptaków morskich zagrożonych wyginięciem. Na terenie rezerwatu znajduje się punkt badawczy wędrówek ptaków oraz punkt widokowy, z którego można obserwować rezerwat i okolicę. W Mechelinkach warto odwiedzić molo spacerowe (180 m) oraz targ rybny. Zlokalizowany między Kanałem Leniwym a Osłoninem Rezerwat Beka to teren ochronny siedliska łąk nadmorskich oraz ptaków. Rezerwat znajduje się około 6 km od Rewy. Przez teren rezerwatu przebiega ścieżka dydaktyczna o długości 3,5 km.